AF1210FR-0763K4L
Mfr.Part #
AF1210FR-0763K4L
Description
RES SMD 63.4K OHM 1% 1/2W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
Resistance :
63.4kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Datasheets
AF1210FR-0763K4L
YAGEO AF1210FR-0763K4L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 63.4kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C