AF1210FR-0761K9L
Mfr.Part #
AF1210FR-0761K9L
Description
RES SMD 61.9K OHM 1% 1/2W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Resistance :
61.9kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm