AF1210FR-07464KL
Mfr.Part #
AF1210FR-07464KL
Description
RES SMD 464K OHM 1% 1/2W 1210
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Resistance :
464kOhm
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W