AF1210FR-073K57L
Mfr.Part #
AF1210FR-073K57L
Description
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/2W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
3.57kOhm
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
AF1210FR-073K57L
YAGEO AF1210FR-073K57L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 3.57kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C