AF1210FR-0737R4L
Mfr.Part #
AF1210FR-0737R4L
Description
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/2W 1210
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Resistance :
37.4Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
yes
Feature :
Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
AF1210FR-0737R4L
YAGEO AF1210FR-0737R4L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 37.4Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C