AF1210FR-0733R2L
Mfr.Part #
AF1210FR-0733R2L
Description
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/2W 1210
Resistance :
33.2Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Datasheets
AF1210FR-0733R2L
YAGEO AF1210FR-0733R2L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 33.2Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C