AF1210FR-07316RL
Mfr.Part #
AF1210FR-07316RL
Description
RES SMD 316 OHM 1% 1/2W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
316Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±1%