AF1210FR-071K82L
Mfr.Part #
AF1210FR-071K82L
Description
RES SMD 1.82K OHM 1% 1/2W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
33 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Resistance :
1.82kOhm
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Datasheets
AF1210FR-071K82L
YAGEO AF1210FR-071K82L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 1.82kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C