AF1210FR-071K58L
Mfr.Part #
AF1210FR-071K58L
Description
RES SMD 1.58K OHM 1% 1/2W 1210
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.58kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C