AF1210FR-071K3L
Mfr.Part #
AF1210FR-071K3L
Description
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/2W 1210
Max Power Dissipation :
500mW
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C