AF1210FR-0713R7L
Mfr.Part #
AF1210FR-0713R7L
Description
RES SMD 13.7 OHM 1% 1/2W 1210
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
13.7Ohm
AF
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
1 (Unlimited)
Datasheets
AF1210FR-0713R7L
YAGEO AF1210FR-0713R7L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 13.7Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C