AF1206JR-0791KL
Mfr.Part #
AF1206JR-0791KL
Description
RES SMD 91K OHM 5% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
91kOhm
Published :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
AF1206JR-0791KL
YAGEO AF1206JR-0791KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 91kOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C