AF1206FR-0751KL
Mfr.Part #
AF1206FR-0751KL
Description
RES SMD 51K OHM 1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Resistance :
51kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
AF1206FR-0751KL
YAGEO AF1206FR-0751KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 51kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C