AF1206FR-07470KL
Mfr.Part #
AF1206FR-07470KL
Description
RES SMD 470K OHM 1% 1/4W 1206
Stock
929
In Stock :
929
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
250mW
Published :
2011
Resistance :
470kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%