AF1206FR-07330RL
Mfr.Part #
AF1206FR-07330RL
Description
RES SMD 330 OHM 1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
330Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
AF1206FR-07330RL
YAGEO AF1206FR-07330RL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 330Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C