AF1206FR-07200KL
Mfr.Part #
AF1206FR-07200KL
Description
RES SMD 200K OHM 1% 1/4W 1206
660.4μm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Tolerance :
±1%
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Published :
2011
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
200kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Datasheets
AF1206FR-07200KL
YAGEO AF1206FR-07200KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 200kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C