AF1206FR-07165KL
Mfr.Part #
AF1206FR-07165KL
Description
RES SMD 165K OHM 1% 1/4W 1206
Tolerance :
±1%
Resistance :
165kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm