AF0201FR-07261KL
Mfr.Part #
AF0201FR-07261KL
Description
RES SMD 261K OHM 1% 1/20W 0201
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
261kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.05W