AF0201FR-0710KL
Mfr.Part #
AF0201FR-0710KL
Description
RES SMD 10K OHM 1% 1/20W 0201
33 Weeks
Max Power Dissipation :
50mW
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Resistance :
10kOhm
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.05W
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
0201 (0603 Metric)
Datasheets
AF0201FR-0710KL
YAGEO AF0201FR-0710KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 10kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C