AE776L14-15PZ-LC
Mfr.Part #
AE776L14-15PZ-LC
Description
CONN PLG HSG MALE 15POS INLINE
Stock
79
In Stock :
79
Shell Size - Insert :
14-15
Orientation :
Z
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Number of Positions :
15
Datasheets
AE776L14-15PZ-LC
Conesys AE776L14-15PZ-LC
Plug Housing Aluminum Free Hanging (In-Line) 15 Positions Electroless Nickel Z Bayonet Lock
AE776L14-15PZ-LC Overview
AE776L14-15PZ-LC Features
MIL-DTL-26482 Series II series
AE776L14-15PZ-LC Applications
There are a lot of Conesys
AE776L14-15PZ-LC Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT