AE775L18-32S-LC
Mfr.Part #
AE775L18-32S-LC
Description
AE7 32C 32#20 SKT PLUG
Stock
30
In Stock :
30
Product Category :
Circular Connector Housings
Note :
Contacts Not Included
MIL-DTL-26482 Series II
Type :
For Female Sockets
Connector Type :
Plug Housing
Contact Size :
20
Orientation :
N (Normal)
Housing Color :
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Shell Size - Insert :
18-32
Contact Type :
Datasheets
AE775L18-32S-LC
Plug Housing Aluminum Free Hanging (In-Line) 32 Positions Electroless Nickel N (Normal) Bayonet Lock
AE775L18-32S-LC Overview
AE775L18-32S-LC Features
MIL-DTL-26482 Series II series
AE775L18-32S-LC Applications
There are a lot of Conesys
AE775L18-32S-LC Circular Connectors applications.
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT