AE775L14-19P
Mfr.Part #
AE775L14-19P
Manufacturer
Conesys
Package / Case
64-LQFP
Datasheet
Download
Description
CONN PLUG MALE 19POS GOLD CRIMP
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Memory Size :
144K (16K x 9)
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
55mA
Voltage - Supply :
3V ~ 3.6V
FWFT Support :
yes
Access Time :
6.5ns
Package / Case :
64-LQFP
Programmable Flags Support :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
72V
Expansion Type :
Depth, Width
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Data Rate :
100MHz
Retransmit Capability :
Supplier Device Package :
64-TQFP (10x10)
Bus Directional :
Uni-Directional
Base Part Number :
72V261
Function :
SYNCHRONOUS
Datasheets
AE775L14-19P
Surface Mount Tape & Reel (TR)
AE775L14-19P Overview
Surface Mount is the mounting type.Packaging for the product is carried out via a Tape & Reel (TR) case.As a product of the 72V Series, it can be found in this category.An enclosed device is enclosed in the packaging with the 64-LQFP.The device is operating at 0°C ~ 70°C Operating Temperature.
AE775L14-19P Features
72V series
AE775L14-19P Applications
There are a lot of AERO ELECTRIC
AE775L14-19P Circular Connectors applications.
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER