AE774W22-41SW-LC
Mfr.Part #
AE774W22-41SW-LC
Description
CONN RCPT HSG FMALE 41POS PNL MT
Number of Positions :
41
Orientation :
W
Type :
For Female Sockets
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Datasheets
AE774W22-41SW-LC
Conesys AE774W22-41SW-LC
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount 41 Positions Cadmium W Bayonet Lock
AE774W22-41SW-LC Overview
AE774W22-41SW-LC Features
MIL-DTL-26482 Series II series
AE774W22-41SW-LC Applications
There are a lot of Conesys
AE774W22-41SW-LC Circular Connectors applications.
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT