AE774L24-31S-LC
Mfr.Part #
AE774L24-31S-LC
Description
CONN RCPT HSG FMALE 31POS PNL MT
Contact Size :
16
Base Product Number :
AE774L
Type :
For Female Sockets
Number of Positions :
31
Shell Finish :
Electroless Nickel
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Orientation :
N (Normal)
Datasheets
AE774L24-31S-LC
Conesys AE774L24-31S-LC
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount 31 Positions Electroless Nickel N (Normal) Bayonet Lock
AE774L24-31S-LC Overview
AE774L24-31S-LC Features
MIL-DTL-26482 Series II series
AE774L24-31S-LC Applications
There are a lot of Conesys
AE774L24-31S-LC Circular Connectors applications.
  • Communication
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT