AE774L22-41SX-LC
Mfr.Part #
AE774L22-41SX-LC
Description
AE7 41C 27#20, 14#16 SKT RECP
Orientation :
X
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Number of Positions :
41
Datasheets
AE774L22-41SX-LC
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount 41 Positions Electroless Nickel X Bayonet Lock
AE774L22-41SX-LC Overview
AE774L22-41SX-LC Features
MIL-DTL-26482 Series II series
AE774L22-41SX-LC Applications
There are a lot of Conesys
AE774L22-41SX-LC Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT