AE771L14-19SX-LC
Mfr.Part #
AE771L14-19SX-LC
Description
AE7 19C 19#20 SKT RECP
Type :
For Female Sockets
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Orientation :
X
Number of Positions :
19
Datasheets
AE771L14-19SX-LC
Receptacle Housing Aluminum Free Hanging (In-Line) 19 Positions Electroless Nickel X Bayonet Lock
AE771L14-19SX-LC Overview
AE771L14-19SX-LC Features
MIL-DTL-26482 Series II series
AE771L14-19SX-LC Applications
There are a lot of Conesys
AE771L14-19SX-LC Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT