AE771L14-18SW-LC
Mfr.Part #
AE771L14-18SW-LC
Description
AE7 18C 18#20 SKT RECP
Stock
104
In Stock :
104
Orientation :
W
Number of Positions :
18
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Shell Size - Insert :
14-18
Type :
For Female Sockets
Datasheets
AE771L14-18SW-LC
Receptacle Housing Aluminum Free Hanging (In-Line) 18 Positions Electroless Nickel W Bayonet Lock
AE771L14-18SW-LC Overview
AE771L14-18SW-LC Features
MIL-DTL-26482 Series II series
AE771L14-18SW-LC Applications
There are a lot of Conesys
AE771L14-18SW-LC Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT