AE770L24-31PY-LC
Mfr.Part #
AE770L24-31PY-LC
Description
CONN RCPT HSG MALE 31POS INLINE
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Number of Positions :
31
Contact Size :
16
Type :
For Male Pins
Orientation :
Y
Datasheets
AE770L24-31PY-LC
Conesys AE770L24-31PY-LC
Receptacle Housing Aluminum Free Hanging (In-Line) 31 Positions Electroless Nickel Y Bayonet Lock
AE770L24-31PY-LC Overview
AE770L24-31PY-LC Features
MIL-DTL-26482 Series II series
AE770L24-31PY-LC Applications
There are a lot of Conesys
AE770L24-31PY-LC Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT