ADSP-BF533SKSTZ5VC
Mfr.Part #
ADSP-BF533SKSTZ5VC
Description
IC CCD SIGNAL PROCESSO
Voltage - Core :
1.25V
Voltage - I/O :
1.8V 3.3V
Frequency :
533MHz
FIXED POINT
On Chip Data RAM :
ADSP-BF533
Clock Rate :
533MHz
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Max Operating Temperature :
70°C
Min Operating Temperature :
0°C
Datasheets
ADSP-BF533SKSTZ5VC
CPLD Blackfin® Series ADSP-BF533 533MHz
ADSP-BF533SKSTZ5VC Overview
As a member of Fixed Point, it is ideally suitable for a wide range of applications.Operating at the temperature of 0°C~70°C TA ensures its normal operation.The analog voltage range of 1.8V 3.3V refers to the voltage that can be input or ouput.This digital signal processor is included into the Blackfin® series.Based on its base part number of ADSP-BF533, many ralated parts can be found.It is specifically designed to operate with the frequency of 533MHz.The operating temperature should be lower than 70°C.The operating temperature should be in excess of 0°C.