ADC-6-10-75+
Mfr.Part #
ADC-6-10-75+
Manufacturer
Mini-Circuits
Package / Case
6-SMD, Flat Leads
Description
RF DIR COUPLER 20MHZ-1GHZ 6SMD
Manufacturer :
Mini-Circuits
Product Category :
RF Directional Coupler
Product Type :
Signal Conditioning
Supplier Device Package :
Package / Case :
6-SMD, Flat Leads
Product :
Directional Couplers
Frequency :
20MHz ~ 1GHz
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package :
Tape and Reel (TR)
Brand :
Packaging :
MouseReel
Coupler Type :
Standard
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
RoHS :
Details
Impedance :
75 Ohms
Frequency Range :
20 MHz to 1 GHz
Subcategory :
Filters
Return Loss :
49.03dB
Termination Style :
SMD/SMT
Power - Max :
500mW