ADC-25-4-75+
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ADC-25-4-75+
Manufacturer
Mini-Circuits
Description
RF DIR COUPLER 5MHZ-1.25GHZ 6SMD
Manufacturer :
Mini-Circuits
Product Category :
RF Directional Coupler
Operating Frequency-Max :
1000 MHz
Operating Frequency-Min :
5 MHz
JESD-609 Code :
e3
Construction :
COMPONENT
Reach Compliance Code :
Unknown
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Characteristic Impedance :
75 Ω