ACM7060-301-2PL-TL01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ACM7060-301-2PL-TL01
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CMC 5A 2LN 300 OHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Common Mode Chokes
REACH SVHC :
No SVHC
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
3.5mm
Radiation Hardening :
No
Mount :
Surface Mount
Impedance @ Frequency :
300Ohm @ 100MHz
Current :
5A
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Max DC Current :
5A
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
5A
Insulation Resistance :
10MOhm
Impedance :
300Ohm
Series :
ACM
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Length :
7mm
Element Configuration :
Dual
Termination :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Filter Type :
Power Line
Published :
Width :
6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Pins :
4
Voltage - Rated :
80V
Size / Dimension :
0.276Lx0.236W 7.00mmx6.00mm
Depth :
6.2mm
Shielding :
Unshielded
Voltage - Rated DC :
80V
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Number of Functions :
2
Factory Lead Time :
25 Weeks
Test Frequency :
100MHz
Packing Method :
Tape and Reel
DC Resistance (DCR) (Max) :
10MOhm
DC Current :
5A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Lines :
2
TDK Corporation ACM7060-301-2PL-TL01
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD