AC05AT0001507JAC00
Mfr.Part #
AC05AT0001507JAC00
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Description
RES 0.15 OHM 5% 5W AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Through Hole Resistors
Published :
Resistance :
150mOhm
Power (Watts) :
5W
Composition :
Wirewound
Tolerance :
±5%
Series :
AC-AT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~250°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
-10/ -80ppm/°C
Package / Case :
Axial
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.295Diax0.709L 7.50mmx18.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Feature :
Automotive AEC-Q200
Vishay AC05AT0001507JAC00
150mOhm, 5W, Wirewound,