AC05000008201JAC00
Mfr.Part #
AC05000008201JAC00
Description
RES 8.2K OHM 5W 5% AXIAL
Power Rating :
5W
Size / Dimension :
0.295Diax0.709L 7.50mmx18.00mm
Voltage - Rated :
202V
Width :
7.49mm
12 Weeks
Number of Pins :
Tape and Box (TB)
Max Operating Temperature :
275°C
ROHS3 Compliant
Length :
18mm
Voltage - Rated DC :
202V
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
5W
Military Standard :
Not
Termination :
Operating Temperature :
-40°C~275°C
Temperature Coefficient :
100/ +180ppm/°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
5W
Min Operating Temperature :
-40°C
Diameter :
7.5mm
Resistance :
8.2kOhms
Unknown
Vishay AC05000008201JAC00
8.2kOhms, 5W, Wirewound,