AC0201JR-079K1L
Mfr.Part #
AC0201JR-079K1L
Description
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/20W 0201
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%
Published :
Resistance :
9.1kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Max Power Dissipation :
50mW
Datasheets
AC0201JR-079K1L
YAGEO AC0201JR-079K1L
AC Series, Thick Film, 9.1kOhm, 0.05W 1/20W, ±5%, -55°C~155°C