ABBK00201209600Y00
Mfr.Part #
ABBK00201209600Y00
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Height (Max) :
0.043" (1.10mm)
Impedance @ Frequency :
60 Ohms @ 100 MHz
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Current Rating (Max) :
500mA
DC Resistance (DCR) (Max) :
150mOhm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Chilisin Electronics ABBK00201209600Y00
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN