ABBK00160808471Y00
Mfr.Part #
ABBK00160808471Y00
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Impedance @ Frequency :
470 Ohms @ 100 MHz
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Current Rating (Max) :
300mA
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
DC Resistance (DCR) (Max) :
500MOhm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height (Max) :
0.037" (0.95mm)
Active
Chilisin Electronics ABBK00160808471Y00
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN