AA1218JK-071R6L
Mfr.Part #
AA1218JK-071R6L
Package / Case
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Description
RES SMD 1.6 OHM 1W 1812 WIDE
AA
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Case Code (Metric) :
Resistance :
1.6Ohm
Package / Case :
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Height :
660.4μm
Datasheets
AA1218JK-071R6L
YAGEO AA1218JK-071R6L
AA Series, Thick Film, 1.6Ohm, ±5%, -55°C~155°C