AA1218FK-0760R4L
Mfr.Part #
AA1218FK-0760R4L
Package / Case
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Description
RES SMD 60.4 OHM 1W 1812 WIDE
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Case Code (Metric) :
Resistance :
60.4Ohm
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Max Power Dissipation :
1W
Height :
660.4μm
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Datasheets
AA1218FK-0760R4L
YAGEO AA1218FK-0760R4L
AA Series, Thick Film, 60.4Ohm, ±1%, -55°C~155°C