AA1218FK-075R36L
Mfr.Part #
AA1218FK-075R36L
Package / Case
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Description
RES SMD 5.36 OHM 1W 1812 WIDE
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
660.4μm
Package / Case :
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Resistance :
5.36Ohm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
AA1218FK-075R36L
YAGEO AA1218FK-075R36L
AA Series, Thick Film, 5.36Ohm, ±1%, -55°C~155°C