AA1218FK-075R23L
Mfr.Part #
AA1218FK-075R23L
Description
RES SMD 5.23 OHM 1W 1812 WIDE
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
5.23Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
AA1218FK-075R23L
YAGEO AA1218FK-075R23L
AA Series, Thick Film, 5.23Ohm, ±1%, -55°C~155°C