AA1218FK-071R69L
Mfr.Part #
AA1218FK-071R69L
Description
RES SMD 1.69 OHM 1W 1812 WIDE
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
1.69Ohm
Datasheets
AA1218FK-071R69L
YAGEO AA1218FK-071R69L
AA Series, Thick Film, 1.69Ohm, ±1%, -55°C~155°C