AA1218FK-071K65L
Mfr.Part #
AA1218FK-071K65L
Package / Case
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Description
RES SMD 1.65K OHM 1W 1812 WIDE
Height :
660.4μm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Case Code (Metric) :
Resistance :
1.65kOhm
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Datasheets
AA1218FK-071K65L
YAGEO AA1218FK-071K65L
AA Series, Thick Film, 1.65kOhm, ±1%, -55°C~155°C