AA1218FK-071K54L
Mfr.Part #
AA1218FK-071K54L
Package / Case
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Description
RES SMD 1.54K OHM 1W 1812 WIDE
Package / Case :
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Height :
660.4μm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Resistance :
1.54kohm
Max Power Dissipation :
1W
AA
Published :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Datasheets
AA1218FK-071K54L
YAGEO AA1218FK-071K54L
AA Series, Thick Film, 1.54kOhm, ±1%, -55°C~155°C