AA1218FK-0719R6L
Mfr.Part #
AA1218FK-0719R6L
Description
RES SMD 19.6 OHM 1W 1812 WIDE
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Case Code (Metric) :
Resistance :
19.6Ohm
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
660.4μm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AA1218FK-0719R6L
YAGEO AA1218FK-0719R6L
AA Series, Thick Film, 19.6Ohm, ±1%, -55°C~155°C