AA1218FK-07169RL
Mfr.Part #
AA1218FK-07169RL
Package / Case
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Description
RES SMD 169 OHM 1W 1812 WIDE
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Tolerance :
±1%
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Resistance :
169Ohm
Max Power Dissipation :
1W
Height :
660.4μm
Datasheets
AA1218FK-07169RL
YAGEO AA1218FK-07169RL
AA Series, Thick Film, 169Ohm, ±1%, -55°C~155°C