AA1218FK-07165RL
Mfr.Part #
AA1218FK-07165RL
Package / Case
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Description
RES SMD 165 OHM 1W 1812 WIDE
2
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Package / Case :
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Height :
660.4μm
Resistance :
165Ohm
Datasheets
AA1218FK-07165RL
YAGEO AA1218FK-07165RL
AA Series, Thick Film, 165Ohm, ±1%, -55°C~155°C