AA1210JR-079R1L
Mfr.Part #
AA1210JR-079R1L
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/2W 1210
Height :
609.6μm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
9.1Ohm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±5%
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Datasheets
AA1210JR-079R1L
YAGEO AA1210JR-079R1L
AA Series, Thick Film, 9.1Ohm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C