AA1210JR-0743RL
Mfr.Part #
AA1210JR-0743RL
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES SMD 43 OHM 5% 1/2W 1210
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Resistance :
43Ohm
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Height :
609.6μm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
AA1210JR-0743RL
YAGEO AA1210JR-0743RL
AA Series, Thick Film, 43Ohm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C