AA1210JR-07100RL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AA1210JR-07100RL
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 100 OHM 5% 1/2W 1210
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Series :
AA
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
100Ohm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Published :
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Height :
609.6μm
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Datasheets
AA1210JR-07100RL
YAGEO AA1210JR-07100RL
AA Series, Thick Film, 100Ohm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C